Skip to content
Královehradecký kraj
Královehradecký kraj
Královehradecký kraj
logofnhk

Fakultní nemocnice Hradec Králové

Fakultní nemocnice Hradec Králové patří k největším zdravotnickým zařízením nejen ve východních Čechách, ale i v celé České republice. Na 39 pracovištích včetně 24 klinik s 1370 lůžky je každý rok hospitalizováno přes 41 tisíc pacientů. Ambulantně je v nemocnici ošetřeno okolo 715 tisíc pacientů. Jsou zde prováděny nejsložitější chirurgické výkony a používají se moderní technologie v oblasti diagnostiky i léčby. Díky tomu je možné FN HK srovnávat s obdobnými nemocnicemi v Evropě. Fakultní nemocnice Hradec Králové je také významným výzkumným a výukovým pracovištěm úzce spojeným s Lékařskou fakultou UK v Hradci Králové.

Mezi významné projekty posledních let patří vybudování centrálního příjmu pro dospělé s heliportem (Emergency), zavedení nejmodernějšího způsobu vydávání léčiv (Lékárna U Modrého robota), pořízení robotického operačního systému daVinci, účast očních lékařů v humanitárním programu MEDEVAC a mnohé další.

87
badge_TOP Zam 2020_kategorie68
Akreditace

Počet hospitalizovaných pacientů: 41 000 ročně
Počet ambulantních pacientů: 715 000 ročně
Počet operovaných pacientů: 27 000 ročně
Počet lůžek: 1 370
Počet zaměstnanců: 5 000, z toho lékařů: 810
Rozloha areálu: 35 ha
Počet udržovaných zdravotnických přístrojů:
43 000 kusů
Celkový objem dodávky energií: 25 000 MW ročně
Objem vypraného prádla: 1 540 tun ročně
Počet vydaných jídel: více než 1 000 000 ročně
Počet odeslaných patron potrubní poštou:
595 000 kusů ročně
Počet přepravených pacientů: 36 000 ročně

Chcete nastartovat svoji kariéru v největší nemocnici ve východních Čechách?

Klikněte na odkaz a vyplňte náš dotazník. V případě vhodné pracovní nabídky Vás rádi propojíme s našimi klinikami.

https://www.survio.com/survey/d/vum

Těšíme se na Vás!

 

Náborový leták FNHK ke stažení zde.

90
personalni veletrh_VUM 2021z

TOMBOLA

Na výše zmíněnou nemocnici se vyskytuje otázka v rámci našeho tombolového dotazníku, nepropásněte šanci vyhrát iPad AIR a další ceny!

JL_CS_horiz_claim_barevne

Státní léčebné lázně Jánské Lázně

 

Janské Lázně jako zaměstnavatel

Janské Lázně patří mezi nejstarší lázně v Čechách, světovou proslulost získaly v 1. polovině minulého století úspěšnou léčbou následků dětské obrny a staly se tak vůbec první léčebnou svého druhu v Evropě. Na tuto tradici, kvalitu a zkušenosti navazují dodnes.

Jsme státní podnik, který zaměstnává zhruba 400 zaměstnanců různých profesí. Polovinu personálu tvoří zdravotničtí pracovníci, druhou polovinu provozní pracovníci, techničtí pracovníci a správa.

Staráme se o vzdělávání zaměstnanců a dbáme tak o jejich odborný posun v rámci udržení a rozvíjení kvality odváděné práce a péče o naše klienty.

 

Neobyčejné horské prostředí

Okolí na vás zapůsobí čerstvým a neobyčejně čistým podhorským klimatem s vycházkovými trasami, které na mnoha místech zasahují do horského pásma.

Vyvěrají tu dva termální minerální prameny. Ty se nevyužívají jen při léčbě, ale můžete si v nich také zaplavat. Zdejší minerálkou se totiž napouštějí rehabilitační bazény moderního Aquacentra.

7T6A2981 as Smart Object-1
IMG_8734
Gloreha

Dosahujeme výborných výsledků v léčení dětí i dospělých

Léčíme zde nemoci pohybového aparátu, stavy po úrazech a operacích, nervová a nervosvalová onemocnění, obrny a roztroušená skleróza. Místní klima navíc skvěle funguje při léčbě nemocí dýchacího ústrojí, jako je astma, či stavů po operacích dýchacích cest.

Výborných výsledků dosahujeme také v léčbě poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, včetně dětské obezity a stavů po ukončené léčbě různých typů onkologických onemocnění.

V Janských Lázních se léčí nebo si užívají relaxační programy a pobyty všechny generace od dětí až po seniory. Lázně kapacitně pojmou až 700 klientů včetně dětské léčebny.

 • Co léčíme

  • onemocnění pohybového aparátu, onemocnění páteře, včetně pooperačních stavů
  • degenerativní onemocnění jako jsou artrózy
  • polytraumata
  • neurologická onemocnění všeho druhu – nemoci centrálního i periferního nervového systému, zejména stavy po CMP, DMO, poliomyelitis, míšní léze, po operacích mozku
  • nervosvalová onemocnění
  • RSM (roztroušená skleróza)
  • onemocnění dýchacího traktu různého druhu
  • některá endokrinologická onemocnění
  • stavy po onkologických onemocněních
IMG_5738
Snímek obrazovky 2021-05-19 v 17.59.28

Zdravotnický holding Královehradeckého kraje a.s.
– nemocnice Náchod

Nemocnice Náchod je největší z krajských nemocnic Královéhradeckého kraje a s 1500 zaměstnanci současně také jeden z největších zaměstnavatelů v kraji. Zajišťuje péči v základních i specializovaných oborech až pro 250 tisíc obyvatel spádové oblasti. Je certifikovaným iktovým centrem. Nabízí celou škálu laboratorních vyšetření i zobrazovacích metod včetně magnetické rezonance. Aktuálně probíhá stěhování jednotlivých oddělení do nových pavilonů, které spolu s moderním přístrojovým vybavením tvoří zázemí splňující vysoké nároky 21. století. Součástí Oblastní nemocnice Náchod je nemocnice Rychnov nad Kněžnou a nemocnice Broumov, nemocnice Jaroměř, psychiatrie v Novém městě nad Metují a další provozovny. Disponuje celkovou kapacitou 837 lůžek.

IMG_6378
Snímek obrazovky 2021-05-19 v 18.04.52

Zdravotnický holding Královehradeckého kraje a.s.
– nemocnice Rychnov nad Kněžnou

Rychnovská nemocnice je samostatně řízenou nemocnicí v rámci Oblastní nemocnice Náchod a,s. Zajišťuje zdravotní péči pro téměř celou celoročně turisticky významnou oblast Orlických hor. Okres Rychnov nad Kněžnou  je druhým největším okresem Královéhradeckého kraje.

Významným demografickým prvkem je blízkost a logická přímá vazba na  rozvíjející průmyslovou zónu Kvasiny,  kde je dislokován  závod koncernu Škoda-Auto ČR.

Nemocnice nyní disponuje 265 lůžky a pracuje v ní přibližně  400 zaměstnanců.

Poskytujeme akutní lůžkovou péči a zajišťujeme odborné ambulance a poradny v oborech AIM, vnitřní lékařství, chirurgie, ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí, gynekologie a porodnictví, a v neposlední řadě i pediatrie. Pro pacienty po ortopedických operacích jsou u nás zajištěna lůžka na oddělení následné rehabilitační péče. Naše porodnice patří pro svoji atmosféru a individuální přístup k nejvyhledávanějším v regionu.  Ambulantní péči zajišťujeme dále v oborech klinická onkologie, gastroenterologie, rehabilitace, klinická psychologie a zároveň poskytujeme lékařskou pohotovostní službu pro děti a pro dospělé.

Nemocnice velmi intenzivně spolupracuje se Zdravotnickým nadačním fondem města Rychnov nad Kněžnou.

IMG_3762-01
Snímek obrazovky 2021-05-19 v 17.59.55

Zdravotnický holding Královehradeckého kraje a.s.
– nemocnice Dvůr Králové nad Labem

Je malebná nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem je specifická nejen svým umístěním „na vršku“ města s lesem za zády, ale také rodinnou atmosférou. Tu oceňují zejména pacienti, pro které má personál vždy dostatek času na zodpovězení jejich otázek. Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem je poskytovatelem akutní lůžkové péče v oboru interním, chirurgickém a urologickém. Příkladná pozornost je tu věnována pacientům lůžek následné péče. Nemocnice je také provozovatelem odborných ambulancí a oddělení komplementu. Pacientům je tu k dispozici 166 lůžek.

IMG_3079-01
Snímek obrazovky 2021-05-19 v 18.07.55

Zdravotnický holding Královehradeckého kraje a.s.
– nemocnice Jičín

Je druhá největší nemocnice v rámci Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Příjemné prostředí areálu s bohatou zelení je vítaným bonusem moderně vybavené nemocnice, která klade důraz na osobní přístup k pacientovi a vysoce odbornou péči v celé škále oborů. Pacienti se tu zotavují ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, k dispozici jsou i nadstandardně vybavené jednolůžkové pokoje. Velmi oblíbená je například jičínská porodnice. Součástí nemocnice je také nemocnice v Novém Bydžově s internou, rehabilitací a následnou péčí. Oblastní nemocnice Jičín nabízí kapacitu 505 lůžek, z toho 347 akutních a 158 lůžek následných.

IMG_3527-01
Snímek obrazovky 2021-05-19 v 18.00.19

Zdravotnický holding Královehradeckého kraje a.s.
– nemocnice Trutnov

Je nemocnice rodinného typu zaměřená na poskytování zdravotnické péče pro obyvatele i návštěvníky podkrkonoší. Poskytuje akutní lůžkovou péči v oborech vnitřního lékařství, pediatrie, neurologie, chirurgie, ortopedie, gynekologie, onkologie s radioterapií a rehabilitace. Zajišťuje celou řadu odborných poraden a ambulancí a disponuje širokou škálou diagnostických možností včetně nejmodernější magnetické rezonance. Intenzivní péči zajišťuje oddělení ARO a jednotky intenzivní péče na oddělení interním, chirurgickém a neurologickém. Nemocnice stále modernizuje své přístrojové vybavení a jejími prioritami jsou vstřícný přístup, příjemné prostředí a vysoká odbornost. K dispozici je pro pacienty 300 lůžek akutní péče.

184060850_1629979470666742_2967785070459841815_n
logo_lfhk-split-01

Ústav fyziologie
Lékařská fakulta v Hradci Králové

 

Přijímací řízení do postgraduálního studia pro obor:
Fyziologie a patologická fyziologie

Zaměření: – experimentální hepatologie a bioenergetika, výzkumná skupina se  dlouhodobě zaměřuje na toxické poškození jater, jaterní regeneraci a problematikou nealkoholového ztukovatění jater (NAFLD, NASH)

Nabízíme: – přátelské prostředí, progresivní odborný růst, grantovou podporu
– laboratoře vybavené moderními přístroji (měření buněčného metabolismu,   kultivace hepatocytů, fluorescenční mikroskopie, western blotting) 
– krátkodobé/dlouhodobé stáže na prestižních domácích a zahraničních   pracovištích (Mayo Clinic, Oroboros Instruments Corp, Akademie věd ČR)

Termíny: – uzávěrka přihlášek: 1. 9. 2021; přijímací zkoušky: 15. – 20. 9. 2021

Kontakt na předsedkyni oborové rady:
prof. MUDr. Zuzana Červinková, CSc.,

                    email: wolff@lfhk.cuni.cz

Ústav_fyziologie_1_VUM_2021
Ústav_fyziologie_3_VUM_2021

Stručné představení našeho pracoviště:

– věnujeme se výuce fyziologie ve všech pregraduálních studijních programech a oborech LF (cca 260 studentů ročně)

– máme bohatou tradici vedení postgraduálních studentů 

5 úspěšných dokončení studia za uplynulých 10 let

aktuálně máme 2 Ph.D. studenty, další 2 studentky mají studium přerušeno a jsou na mateřské dovolené

– úspěšně získáváme grantové prostředky na výzkum, v současnosti jsme rešiteli 2 projektů Univerzity Karlovy (GAUK, Progres), 2 projektů národních (oba AZV) a 2 projektů Evropské unie (INOMED, INODOK)

– členové skupiny experimentální hepatologie byli opakovaně oceněni za nejlepší publikované práce nebo prezentované příspěvky na výročních konferencích České hepatologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně

– časopis Physiological Research vydávaný Akademií věd ČR, do kterého často přispíváme, je jedním z mála recenzovaných odborných periodik s přiděleným impakt faktorem, která vycházejí v České republice

Ústav_fyziologie_4_VUM_2021
edumed logo VUM

EDUMED s.r.o.


Společnost EDUMED vznikla v roce 2005.

Prvním velkým projektem realizovaným v letech 2005 – 2008 bylo vzdělávání školitelů resuscitace a život zachraňujících úkonů pro potřeby sociálních a zdravotnických zařízení a organizovaných shromáždění, který byl spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR. 

Snímek obrazovky 2021-05-20 v 9.06.34


Od roku 2005 společnost EDUMED každoročně pořádá jednodenní odbornou konferenci Broumovské internistické dny, která se těší stálému zájmu jak z řad posluchačů, tak z řad přednášejících. 

Od roku 2009 byl EDUMED hlavním organizátorem třídenní konference Náchodské ošetřovatelské dny, která byla v roce 2010 přejmenována na Náchodské mezioborové dny a byla poprvé akreditována i pro lékaře.  

Za dobu své existence připravili zaměstnanci společnosti celou řadu odborných akcí a proškolili nesčetně zdravotníků, dětí, občanů a členů složek IZS v první pomoci, uspořádali odborné přednášky pro veřejnost apod. 

V roce 2011 zřizuje společnost EDUMED zdravotnické zařízení pod názvem Kardiologická, diabetologická a interní ambulance. Od 1. 7. 2011 poskytuje zdravotnické služby v Broumově, od srpna roku 2013 v Jaroměři a od prosince roku 2014 také v Náchodě. V roce 2016 společnost EDUMED koupila 100% podíl ve společnosti Plicní ambulance Broumov s.r.o. a poskytuje tak zdravotnické služby i v odbornosti plicního lékařství.

1113248_VC_210421_EDUMED_tydenik_200x280_TF
VZDĚLÁVÁNÍ ZDRAVOTNÍKŮ

Pořádáme odborné konference, semináře, školení a jiné vzdělávací akce pro zdravotnické pracovníky, včetně zajištění lektorské činnosti. Odborné akce mají akreditaci a jsou zařazené do systému celoživotního vzdělávání zdravotnických pracovníků.
Řada našich lékařů také se aktivně zabývá přednáškovou činností na odborných kongresech po celé republice.

Broumovský internistický den

Broumovský internistický den je jednodenní odborná konference pro zdravotnické pracovníky, kterou pořádáme již od roku 2005. V rámci konference jsou prezentována témata interní medicíny a příbuzných oborů. Akce je pravidelně zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků. Podrobné informace o konferenci jsou k dispozici na samostatných webových stránkách bid.edu-med.cz.

Náchodské mezioborové dny

Náchodské mezioborové dny je odborná konference se zaměřením na interní, přednemocniční a intenzivní péči, neurologii, chirurgické obory, laboratorní medicínu, gynekologii, porodnictví, dětské lékařství a další obory s důrazem na mezioborovou problematiku. Konferenci pořádáme od roku 2009, kdy byla určená především nelékařským zdravotnickým pracovníkům a známá ještě pod názvem Náchodské ošetřovatelské dny. V roce 2010 jsme konferenci přejmenovali na Náchodské mezioborové dny a poprvé akreditovali i pro lékaře. 

Podrobné informace o konferenci jsou k dispozici na samostatných webových stránkách nmd.edu-med.cz.

logo_lfhk-split-01

UNIVERZITA KARLOVA, LÉKAŘSKÁ FAKULTA V HRADCI KRÁLOVÉ


Lékařská fakulta v Hradci Králové je nejstarší vysoká škola ve východních Čechách. Byla založena 13. října 1945 jako první z lékařských fakult ihned po druhé světové válce a stala se součástí Univerzity Karlovy, nejstarší univerzity ve střední Evropě a na sever od Alp.

Může tak nabídnout zázemí prestižní univerzity a vysoce kvalitní vzdělání, které je uznáváno i za hranicemi České republiky. Naši absolventi najdou uplatnění v klinické praxi, ale i ve vědě a výzkumu či při výuce. Díky partnerství a úzké spolupráci s Fakultní nemocnicí Hradec Králové mají naše studentky a studenti příležitost učit se a spolupracovat s klinickými a vědeckými pracovišti na špičkové úrovni.

Velkým benefitem jsou také mezinárodní vztahy a kontakty, které naše studenty obohacují o zkušenosti a poznatky z míst jako je například Mayo Clinic v Rochesteru ve Spojených státech.

Ročně na naší fakultě studuje přibližně 1900 studentů v bakalářských, magisterských a doktorských programech.

V současnosti máme již téměř 10 000 absolventů a nabídka studijních programů se i nadále rozšiřuje.

2013_EC_36
2013_LF_Šimkova 4

Uchazečům o studium můžeme nabídnout


1 bakalářský
studijní program

Všeobecné ošetřovatelství


4 magisterské
studijní programy

Všeobecné lékařství
Zubní lékařství
General Medicine
Dentistry


40 doktorských
studijních programů v českém a anglickém jazyce

Máme několik kurzů a programů i v rámci celoživotního vzdělávání a to jak pro středoškoláky, tak pro mladé lékaře i zájemce v důchodovém věku.

Pro absolventy lékařských fakult, přírodovědce, farmaceuty i absolventy dalších biomedicínsky zaměřených škol máme v rámci doktorského studia rozsáhlou nabídku výzkumných témat a seznam studijních programů i další podrobnosti k nim najdete zde.

V neposlední řadě srdečně zveme naše absolventy, současné i budoucí, aby s námi i nadále zůstali v kontaktu a využívali dalších možností spolupráce a benefitů v rámci našeho absolventského klubu Alumni LF HK.

Kampus_2014_6
14

ALUMNI LF HK

Absolventský klub Lékařské fakulty v Hradci Králové vznikl v červnu 2020. S našimi absolventy jsme tedy byli už na loňských promocích, abychom jim dali vědět, co všechno může členství v tomto klubu nabídnout.

Náš Alumni LF HK je součástí Alumni UK, členové tedy mohou využívat všechny výhody obou klubů: průkazy, slevy a benefity, přístup do všech univerzitních knihoven a přístupy do elektronických zdrojů a databází. Zároveň však neztrácí přehled o dění na LF HK, tedy konferencích, přednáškách, společenských akcích a událostech a může se zapojovat do absolventských soutěží a aktivit.

Veškeré dění můžete sledovat na speciálním absolventském webu nebo v uzavřené facebookové skupině Alumni LFHK. Obojí je pro absolventy českých i anglických studijních programů, takže můžete snadno zůstat v kontaktu s kolegy po celém světě. Máme pro vás pozdravy od známých tváří fakulty i rozhovory s vyučujícími a absolventy. Můžete se k nám přidat na webinářích, koncertech i charitativních bězích a pokud budete chtít společně s námi nějakou akci uspořádat, budeme rádi.

Těšíme se na Vás!

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít